Манчестър Юнайтед с поредна грешка, не успя да пречупи отличен Саутхамптън

Манчестър Юнайтед допусна поредната си грешка. Този път отборът на Ралф Рангник не успя да преодолее Саутхамптън на "Олд Трафорд", а срещата завърши 1:1. Санчо откри резултата в 21-ата минута, а Че Адамс изравни в 48-ата. Двата отбора изиграха атрактивен мач, изпълнен с положения.

"Червените дяволи" записаха трето равенство в последните си пет мача във Висшата лига. Те останаха пети в класирането, но отборите около тях имат да наваксват доста мачове. За Саутхамптън пък това бе поредното отлично представяне след равенството срещу Манчестър Сити и победата като гост на Тотнъм.

Саутхамптън започна двубоя с увереност и пресираше дълбоко в половината на домакините. Това обаче криеше своите рискове. Манчестър Юнайтед успяваше да организира отлични контраатаки. В седмата минута прекрасна комбинация завърши с подаване на Санчо към Роналдо, който мина покрай вратаря Форстър. Португалецът насочи топката към опразнената врата, но слабо и Перо успя да стигне и да избие кълбото от голлинията.

Тимът на Хазенхютъл търсеше гола и бе близо в деветата минута. Защитата на "червените дяволи" беше преодоляна, но подаване на Уокър-Питърс към Че Адамс дойде неудобно за нападателя, който бе пред вратата. Топката стигна до Уорд-Праус, но неговият удар бе блокиран. Последва нова бърза атака на домакините. Санчо преодоля голяма част от терена и стигна до наказателното поле. Той избра да не подава към Роналдо или Рашфорд, които бяха вдясно от него, а тръгна наляво и стреля, но не достатъчно убедително и вратарят отрази.

Поредната отлична контраатака на Ман Юнайтед доведе до гол в 21-ата минута. Тогава Бруно Фернандеш прекрасно изведе Рашфорд по дясното крило. Английският национал напредна на скорост и намери Санчо на далечната греда и той откри резултата.

След 30-ата минута Саутхамптън взе инициативата и доминираше до края на полувремето. Гостите организираха няколко опасни атаки. Удар на Ромеу мина покрай вратата, а центриране на Уокър-Питърс не бе засечено в наказателното поле. В 38-ата "червените дяволи" пресираха дълбоко и бяха преодолени с две подавания. Броя бе изведен по дясното крило, но опитът му да намери, че бе блокиран от Магуайър.

Акробатичен удар на Армстронг бе спасен от Де Хеа в 40-ата минута, малко по-късно пробив на Перо завърши с удар към долния ляв ъгъл на испанеца, който отново бе на мястото си. Добрите минути за "светците" не доведоха до гол, а в добавеното време Погба прати топката в мрежата, но попадение нямаше поради засада на Роналдо, който му подаде.

Към края на първата част над "Олд Трафорд" започна да вали силен дъжд. След като настойчивостта на Саутхамптън не даде резултат тогава, това се случи в началото на второто полувреме. За пореден път Ман Юнайтед позволи на съперника да разиграва спокойно в полето на домакините. Този път то доведе до изравнителен гол на Че Адамс, който завърши с отличен ъгъл по диагонала.

Отборът на Рангник организира няколко бързи атаки, но те не доведоха до удар. Сиуациите пред Де Хеа обаче изглеждаха по-опасни. В 54-ата минута пробив на Броя завърши със силен удар, довел до прекрасно спасяване на Де Хеа. При последвалия ъглов удар Бруно Фернандеш можеше да си отбележи автогол с летящ плонж, но топката отиве във външната част на мрежата.

Последва период, в който "червените дяволи" натиснаха сериозно и стигнаха до поредица от удари. Първо Магуайър се озова на добра позиция в наказателното поле, но прати топката право във Форстър. Пред Кристиано Роналдо също се откри възможност, а ударът му бе отразен от вратаря, който блокира и опит на Далот веднага след това.

Гостите продължаваха да играят доста открито и почти всеки път, когато владееха топката, успяха да организират добра атака. Отлична комбинация изведе Стюърт Армстронг на прекрасна позиция, но той стреля над вратата. Малко по-късно "светците" отново преодоляха защитата на съперника, като този път Броя навлезе в наказателното поле, преодоля Магуайър, но от малък ъгъл реши да стреля технично покрай Де Хеа и защитниците на Юнайтед успяха да избият топката.

Роналдо нямаше ден и това се потвърди и в 72-ата минута, когато той прати топката в мрежата, но гол нямаше. Португалецът поиска обяснение от съдията, но при центрирането от фал преди това няколко играчи на Ман Юнайтед бяха в засада. В последната част на двубоя сякаш се виждаше умора при играчите на домакините и това им пречеше да натиснат.

Саутхамптън бе добре организиран, а две минути преди края на редовното време можеше и да стигне до гол. Броя преодоля тромавия Магуайър, но се забави с удара и бранителят успя да го избута. След това Магуайър настъпи болезнено съперника, но изглеждаше, че действието му е случайно. В 93-ата минута именно той можеше да се превърне в герой. Магуайър стреля с глава, но Форстър направи блестящо спасяване.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - САУТХАМПТЪН 1:1
1:0 - Санчо (21)
1:1 - Адамс (48)